Dostihové dny

20. Dostihový den 9.7.2011

Letošní jubilejní 20. dostihový den ve Světlé Hoře, pořádaný stájí Wrbna Racing, a.s. a pod patronátem obce Světlá Hora, se uskutečníl 9. července.

19. Dostihový den 10.7.2010

19. dostihový den ve Světlé Hoře, pořádaný stájí Wrbna Racing, a.s. a pod patronátem obce Světlá Hora, se uskutečnil 10. července.

18. Dostihový den 11.7.2009

Osmnáctý dostihový den se těšil bohaté účasti diváků, které neodradilo podmračené letní počasí. Tentokrát byl pro ně připraven rozšířený doprovodný program, který začal již před polednem ukázkou střelby z děla v podání C.K. dělostřelců 1866 z Bruntálu a skvělým představením středověkého divadla Traken.

Vlastní dostihový program nabídl šest překážkových dostihů. Dráha byla po předchozích deštích v ideálním stavu. Stejně jako vloni byl součástí dostihového programu sázkový kupon v hodnotě 20 Kč.

Vrcholem dostihového dne byl desátý ročník Ceny stáje Wrbna Racing – steeplechase cross-country na 4600 m, tentokrát dostih I. kategorie. Na start nastoupila sice pouze pětice koní, ale dostih byl zajímavý. Hned po startu se vrhl do čela domácí Rammstein (IRE) v tréninku Ing. Milana Theimera s jezdcem Petrem Tůmou a udával strojové tempo s několikadélkovým náskokem. V závěru se na něj ostatní koně začali dotahovat, nicméně Rammstein (IRE) odolal náporu soupeřů a po tuhém boji stal se překvapivým a zaslouženým vítězem o krk před renomovaným Tomisem (Kašný). Třetí dokončil Juventus (Bartoš), čtvrtá Ligreta (Baluchová).

Druhý nejvýznamnější dostih odpoledne – Cena Registany – steeplechase cross-country na 4100 m měl na startu 9 účastníků. Vedení se ujala Gernia (Kašný), sledovaná domácím Babie Lato (POL) (Faltejsek) a ostatními koňmi. V závěrečné fázi přešel Babie Lato (POL) do vedení, vzdálil se svým soupeřům a velmi lehce zvítězil. Druhá dokončila Gernia (Kašný), třetí Capart (Složil) před Desterro (Stromský) a Gold Star (Tůma).

Steeplechase pro čtyřleté koně – Cena Obce Světlá Hora – se odehrál pod taktovkou domácího Klause (Faltejsek), který dostih odvodil a ani v závěru k sobě nenechal nikoho přiblížit. Druhé místo získala Charlota (Stromský) před Svůdnou (Tůma), Satisfakcí (Syslová) a Scorpiem (Sedlář).

Na start Ceny společnosti Agrotechnic Moravia – steeplechase pro pětileté a starší koně na 3400 m nastoupilo deset soupeřů. Vedení se ujal Maurbig (Temel), kterého záhy vystřídal Nick Of Gold (Stromský). Ten v závěru zvětšil svůj náskok a velmi lehce zvítězil. Druhé místo získala Luna Salwache (Bartoš) před Nikaskou (Sedlář), Ginsanou (Kašný) a Hádankou (Štencel).

V Ceně Fitminu – proutěných překážkách na 3400 m se po pomalejším úvodu dostal do vedení Cossicos (Temel). V posledním kole však odpadl a do vedení přešla Lakosta (Bartoš), která utekla všem soupeřům a zadrženě zvítězila. Ze souboje o další místa vyšel nejlépe Grasant (Tůma) před Silver Orphan (Stromský), Ferrero (Stančík) a Baby Love (Kašný).

Závěrečného dostihu přes proutěné překážky pro tříleté koně – Ceny společnosti Landbau – se zúčastnila pětice koní. Diktování tempa se ujal Granitol (Kašný). V závěru však neodolal útoku soupeřů. O 3/4 délky zvítězil Lover Boy (Temel) před Ananasem (Bartoš). Třetí skončil Granitol (Kašný) před Hellfire (Sloup) a Jower (Benš).

Vydařené dostihové odpoledne okořenily dva dostihy poníků. Zájmu diváků se těšila i soutěžní ukázka tažných koní.

17. Dostihový den 12.7.2008

Za příjemného letního počasí byly více jak dvě tisícovky diváků svědky sedmi překážkových dostihů, dvou dostihů poníků a nádherné ukázky drezurního ježdění v podání členek polského jezdeckého klubu Lewada. Dráha byla tradičně v dobrém stavu. Pro návštěvníky byla připravena novinka v podobě sázkového kuponu v každém dostihovém programu v hodnotě 20 Kč zdarma.

Vrcholem dostihového dne byla jako každoročně Cena stáje Wrbna Racing – steeplechase cross-country na 4600 m, kde se utkali mladí koně s veteránem Hastavenem. Tempo dostihu udávala po většinu dostihu Láva z Rusína (Josef bartoš) před třináctiletým Hastavenem vedeným Janem Faltejskem. V závěrečné strhující koncovce se však prosadili mladší koně. Těsné vítězství si odnesl pětiletý Brenet v sedle s Dušanem Andrésem před Gernií s Bohuslavem Mátlem a Hastavenem. Čtvrté místo získala Láva z Rusína a pátý s odstupem dokončil Investor.

Druhý nejvýznamnější dostih odpoledne – Cena Registany – steeplechase cross-country na 4100 m měl na startu zahraničního účastníka, kterým byl favorizovaný polský Jesieny Krokus v sedle s Rostislavem Benšem. Tato dvojice však v závěru neodolala dobře načasovanému útoku Morávky s jezdcem Mátlem a o krk podlehla. Třetí dokončil Dead Or Alive s Dušanem Andrésem.

Ve steeplechase pro čtyřleté koně – Ceně Alžběty Hradilové – zvítězila lepším závěrem dobře skákající Darika vedená Josefem Bartošem, před dlouho vodícím Lucky Marketem s Pavlem Složilem. Třetí místo obsadila Haydée s Jaroslavem Brečkou.

Další dostihy se odbývaly v režii domácí stáje. V Ceně společnosti Agrotechnic Moravia – proutěných překážkách pro pětileté a starší koně na 3400 m po boji zvítězil v sezóně debutující Kamienczyk (POL) v sedle Janem Faltejskem před San-Kairo (Stromský). Místo třetí získal Silver Orphan (Bartoš).

V Ceně obce Světlá Hora – proutěných překážkách pro čtyřleté koně na 3400 m získal jisté vítězství rovněž domácí Ignacio s Faltejskem, před Szatynem (Andrés) a dlouho vedoucí Godeou (Tůma). V Ceně Fitminu – steeplechase na 3400 m se v závěru od ostatních koní odpoutala domácí Makalde (GER) v sedle s Janem Faltejskem a cválala si pro jisté vítězství. Na poslední překážce však klopýtla a upadla (což byl jediný pád koně za celé odpoledne), otevřela tak cestu k vítězství pro Dyktanda s Markem Stromským, před Chrisadem (Andrés) a Tarlowem (Bartoš).

Závěrečný dostih přes proutěné překážky pro tříleté koně – Cena společnosti Landbau – se odbýval v režii domácích koní Ronina s Jaroslavem Brečkou a Fantastyky s Janem Faltejskem. Ve finále dostihu se k této dvojici přidal Ksiaže Jape s Josefem Bartošem. Tato trojice pak svedla strhující boj o vítězství, z něhož vítězně vyšel domácí Ronino (POL) před Ksiaže Jape a Fantastykou.

16. Dostihový den 7.7.2007

 Světlá Hora 7.7.07 Větrné počasí s podmračenou oblohou možná některé potencionální návštěvníky odradilo, i tak se ale počet diváků přiblížil třem tisícovkám. Pro koně bylo toto chladnější počasí ideální a díky častým dešťům v posledních dvou týdnech byla dostihová dráha v ideálním pružném stavu. Na pořadu bylo tradičně sedm překážkových dostihů, dva dostihy poníků a defilé našich koňských hvězd Diktyse a Kolorada. Na přehlídce chyběl Masini (POL), který tou dobou pobýval v brněnské veterinární klinice po operaci.

Baggio (POL) Světlá Hora 7.7.07 Vrcholem dostihového dne byla tradiční Cena stáje Wrbna Racing - steeplechase crosscountry na 4600 m. Vedení se po startu ujal albertovský bělouš Amant Gris a udával svižné tempo. V samotném závěru dostihu podlehl dobře načasovanému útoku polokrevného Tomise v sedle se žokejem Jaroslavem Myškou ze stáje Jantar Bruntál. Třetí místo získal nejvýše zatížený domácí Baggio (POL), čtvrtý dokončil Aton, pátá Ginsana.

Tajnaron (POL) Světlá Hora 7.7.07 Druhý nejvýznamnější dostih odpoledne – Cena Obce Světlá Hora – proutěné překážky na 3400 m se musel opakovat na závěr dostihového dne. Byl totiž nejprve zastaven z důvodu pádu a zranění jezdce, který zůstal ležet v dostihové dráze. V opakovaném dostihu zvítězil domácí Tajnaron (POL) s žokejem Janem Faltejskem a úspěšně tak zahájil svoji překážkovou kariéru. Na druhém místě doběhl dlouho vedoucí Esrisk, před Limanem.

Hastaven (FR) Světlá Hora 7.7.07 V úvodním dostihu dne – Ceně společnosti Sven Car – steeplechase cross-country na 4100 m lehce zvítězil domácí veterán Hastaven (FR) s Janem Faltejsekem před Morávkou a Valesou. V tomto dostihu bohužel utrpěl pád a zranění loňský šampion-žokej Josef Bartoš. V tradiční Ceně Alžběty Hradilové steeplechase pro čtyřleté koně na 3500 m zvítězil Teviot s Bohuslavem Mátlem před Lávou z Rusína a Chandou. Domácí Number One (POL) se ve svém překážkovém debutu neumístil. Cenu společnosti Agrotec – proutěné překážky pro pětileté a starší koně na 3400 m získala Gernia opět s Bohuslavem Mátlem před Night Expressem a domácím Nowy Corleone (POL). V Ceně společnosti E.P.I – steeplechase na 3400 m zvítězil svým typickým stylem další veterán Everton s Jaroslavem Myškou před Minoritou a Něžným Barbarem. V dostihu přes proutěné překážky pro tříleté koně – Ceně společnosti Landbau – zvítězil Mike Grant s Dušanem Andrésem před Desterro a Veramente.

Kvalitně připravená dráha sváděla některé jezdce k riskantním jízdám, které se neobešly bez zbytečných pádů a zranění, v jednom případě bohužel i k fatálnímu zranění koně.

15. Dostihový den 8.7.2006

Teplé a slunečné počasí přilákalo na patnáctý dostihový den ve Světlé Hoře více jak tři tisícovky diváků, kteří měli možnost shlédnout sedm překážkových dostihů, dva dostihy poníků a tradiční defilé našich nejúspěšnějších koní – Registany, Masiniho a Kolorada.

Vrcholem dostihového dne byla tradiční Cena stáje Wrbna Racing - steeplechase crosscountry na 4600 m. Po startu je ujal vedení karlovický Bargiel, kilometr před cílem se do čela dostihu posunul domácí Sun Set (POL) vedený žokejem Janem Faltejskem, rychle si vypracoval náskok a vedení udržel až do cíle před dotírající Tanečnicí. Třetí místo získala Sixteen před čtvrtým Bargielem.

Druhý nejvýznamnější dostih odpoledne – Cena Obce Světlá Hora – proutěné překážky na 3400 m se zcela odehrával v režii polských stájí, které na naše dostihy zavítaly poprvé a hned ve velmi početné sestavě. Zvítězil Juno Royal vedený amatérem Pavlem Peprnou, před Kalmarem a Krogulecem. Polským zástupcům se u nás líbilo a zaznamenali jsme příslib ještě početnější účasti v příštím roce.

V úvodním dostihu dne – Ceně společnosti Sven Car – lehce zvítězil Lakreg s Bohuslavem Mátlem před Jack de Traou Landem a Joshuou. V tradiční Ceně Alžběty Hradilové dominovala Atura s žokejem Radkem Havelkou před Lakostou a Sajmonem. Cenu společnosti Živa vybojoval Dyktando s žokejem Markem Stromským před Jacuzzim a domácím Theodenem. Další dostih - Cenu společnosti EPI - získal s převahou Kathalpo s žokejem Josefem Bartošem před nestárnoucí dvojicí Everton – Folklór.

Nepříjemnou událostí, která vyústila v anulování dostihu, byl poznamenán poslední dostih Cena společnosti Landbau. Technický personál začal předčasně odstraňovat proutěnou překážku na cílové čáře, která se v průběhu dostihu skáče dvakrát. Tento omyl sice obsluha zaznamenala, ale jeden díl proutěné překážky se při manipulaci v důsledku konstrukční chyby rozpadl, takže nebylo možné v čase několika desítek vteřin uvést překážku do původního stavu. Vzhledem k tomu, že takto zúžená překážka nesplňovala podmínky dostihového řádu a navíc zde dva koně vybočili a ztratili jezdce, dostihová komise dostih anulovala. Jedním z koní, kteří na tuto chybu doplatili byl i domácí Kamienczyk (POL) s žokejem Faltejskem.

Ihned po skončení dostihového dne jsme provedli kompletní rekonstrukci našich proutěných překážek, aby k podobné situaci již dojít nemohlo. Majitelům zúčastněných koní byly prostřednictvím zúčtovacího centra vráceny platby za zápisné a startovné, přičemž jízdné jezdcům bylo vyplaceno podobným způsobem naší společností.

Početná startovní pole koní se v průběhu dostihů roztáhla, takže nepůsobila potíže. Ale ne všichni koně vykazovali dostatečný stupeň skokové průpravy, což bylo bohužel příčinou jednoho vážného úrazu koně i třech pádů jezdců, které se obešly naštěstí bez zranění.

14. Dostihový den 2.7.2005

Vrcholem dostihového dne byla tradiční Cena stáje Wrbna Racing na 4600 m. Podle osvědčeného receptu se hned po startu ujal vedení domácí Sadomis (POL) vedený Janem Faltejskem. Utéct soupeřům se mu však nepodařilo, v závěrečném okruhu mu došly síly a byl zadržen. Otevřela se tak cesta k vítězství pro Váňova svěřence Juventuse (POL) v sedle s Josefem Bartošem, další místa získali Tanečnice a Laneret.

V průběhu odpoledne si "domácí" Jan Faltejsek připsal dvě vítězství: Sun Set (POL) prodloužil svoji vítěznou sérii v Ceně Alžběty Hradilové, bělouš Theoden (POL) proměnil ve vítězství svůj druhý životní start v Ceně společnosti Landbau.

V úvodním dostihu dne - Ceně firmy Sven Car - zvítězil Behistom v sedle se svým trenérem Pavlem Složilem, Cenu Zemědělské obchodní společnosti Živa si odnesl Alma Ata s Jaroslavem Myškou, když Mangusta (POL) v dostihu neuspěla. V Ceně společnosti EPI po boji zvítězil Holčákův Rector v sedle s Radkem Havelkou před Folklórem s Josefem Bartošem.

Za zmínku jistě stojí skutečnost, že v průběhu dostihového dne neupadl žádný kůň ani jezdec. Tradiční součástí programu bylo defilé největších hvězd naší stáje - dvojnásobné vítězky Velké pardubické Registany (GER), grupového vítěze z Itálie Masiniho (POL) a jeho mladšího následovníka Kolorada (POL).

13. Dostihový den 10.7.2004

Největším lákadlem dne byl start Hastavena v hlavním dostihu - Ceně Stáje Wrbna Racing na 4600m. Hastaven (FR) v sedle s Janem Faltejskem se ujal hned po startu vedení a až do konce dostihu před sebe už nikoho, podobně jako Red Dancer (FR) loni, nepustil. V cíli byl první s náskokem 4 délek před Cipísem a Degro-Hillem.

Jan Faltejsek vedl i druhého vítězného koně stáje Wrbna Racing Kolorada, který zvítězil nad proutěnkami v Tomíkově ceně. Třetí byl jeho stájový kolega Treviso (POL) v sedle s Dušanem Andrésem.

Jen kousek štěstí chyběl naší stáji a Janu Faltejskovi k dosažení hattricku na světlohorské dráze - v Ceně Obce Světlá Hora skončil spolu s Charonem po tuhém boji o hlavu na druhém místě za Kathalpem. Ve stejném dostihu doběhla čtvrtá na překážkách debutující Chrisanta, třetí z jedničkové Ceny trojročných kobýl.

V průběhu dne se divákům představily i největší hvězdy naší stáje - vítězka loňské Velké pardubické a kůň roku 2003 Registana (GER), letošní vítěz dostihu nejvyšší evropské kategorie v Miláně Masini (POL) a držitel slovenské Trojkoruny Tankred (POL).

12. Dostihový den 12.7.2003

Po smolném začátku dostihového dne, kdy si domácí stáj vybrala nebývalý příděl smůly, nakonec získala tři vítězství nad silnou konkurencí.

Dar Serca (POL) zakopl o výběhovou proutěnku v boji o vítězství a padl, Bolszewik (POL) se zapomněl na startu a ztratil nesčetné délky, Sotnia (POL) sahala po jistém vítězství, když se nepochopitelně nestrefila na poslední překážku, Kolorado (POL) si vzpomněl na zkratku z tréninku a vybočil z kursu.

Duce vítězí, 12.7.03 Pak se mince štěstěny otočila, Duce (POL) porazil překvapivě Balamuta, Red Dancer (FR) k sobě nepustil vůbec nikoho a Belfastovi se tak líbilo na špici, že tam zůstal.

Skvělý den měl Dušan Andrés, když si připsal čtyři čárky za vítězství.

V defilé hvězd stáje Wrbna se divákům představili další naši šampióni - Registana (GER), Oxalana (GER), Masini (POL) a Tankred (POL).

Počasí přívětivé, diváků davy, všichni koně i jezdci se zdraví vrátili domů. Co říci na závěr, konec dobrý ...

11. Dostihový den 13.7.2002

V deštivém počasí se uskutečnil ve Světlé Hoře 11. dostihový den pořádaný Stájí Wrbna a pod patronátem obce Světlá Hora.

V hlavním dostihu dne, dvojkové Ceně stáje Wrbna, steeplechase o 100.000 korun na 4600 m po boji s Nostalgií vyhrál sedmiletý bělouš Kedon v sedle s Josefem Váňou. Velmi dobře si ve Světlé Hoře vedl žokej Dušan Andrés, kterému se podařilo zvítězit ve třech dostizích.

Z pěti startujících koní domácí stáje Wrbna byl nejúspěšnější Jubil (POL), který zvítězil v Ceně společnosti E.P.I na 3400 m. Ve stejném dostihu doběhl Kolczak (POL) čtvrtý a obdobně si vedli i zbývající zástupci naší stáje - Masini (POL) se umístnil na 3. místě v Ceně firmy Ford Malý a Velký a Big Six (IRE) skončil na 5. místě v Ceně Staje Wrbna. Smůlu měl pouze Nemorino (POL), který upadl v Ceně Alžbety Hradilové a dostih nedokončil.

Stínem mítinku bylo zranění pětiletého Lucky Daye, který byl utracen poté, co si v druhém dostihu zlomil nohu.

Předcházející výsledky


Nabídka

Koně na prodej

Nabízíme k dalšímu sportovnímu nebo rekreačnímu využití tyto koně - Charmanta, Mirador (POL).

Aktuality

5.7.2012 Smutná zpráva z Pardubic

Baggio (POL) se zranil v kvalifikaci na Velkou pardubickou ... více

20.6.2012 Zrušení dostihového dne

Zrušení dostihového dne 7. července 2012 ... více

24.4.2012 Výborný vstup do sezóny

Vítězná premiéra na rovinách pro Starbucka ... více

Další aktuality, RSS

Doporučujeme

Jockey Club ČR

Stránky Jockey Clubu České republiky

Paddock Revue

Časopis pro příznivce dostihového sportu

www.dostihy.fitmin.cz

Informace z dostihového sportu

dostihy.info

Dostihové zprávy Mikuláše Kočana - tutovka v slavné nejistotě turfu

Tomáš Holcbecher

Náš dvorní dodavatel vynikajících fotografií